dobrovolnictví

Vzdělávací seminář pro dobrovolníky      19.-21.1.2018                            

 

Vzdělávací seminář je určený především pro zájemce o dobrovolnictví v partnerské škole na Sumatře (výuka angličtiny s environmentalní tématikou a přírodovědné aktivity).

Dozvíte se všechny podrobné informace o tom, jakým způsobem dobrovolnictví probíhá, jak se připravit na cestu a co vše budete potřebovat.
Součástí víkendu bude řada wokshopů s odbornými lektory na téma:
-environmentální vzdělávání
-přírodovědné aktivity
-ohrožení indonéské přírody (palmový olej, ilegální trh se zvířaty, odpady, nešetrný turismus)
-kultura, zvyky a zdravotní rizika daného místa

Seminář probíhá v prostorech zařízení Kaprálův mlýn (Ochoz u Brna , dostupnost MHD z Brna). Spaní je na vlastních karimatkách a spacácích.
Seminář je zdarma. Účastník přispívá pouze na stravu 400Kč (jídlo 5 krát denně od páteční večeře do nědělního oběda)

Akce začíná v pátek v 18.00 a končí v neděli ve 13.00. Podrobný harmonogam dostanou přihlášení do mailu. Pro ty, kteří by se chtěli dozvědět více o našich aktivitách a možnostech zapojit se a pomáhat i v ČR se mohou zúčastnit páteční úvodní přednášky ve 20.00

Seminář organizuje naše partnerská organizace Hnutí Brontosaurus , za podpory vzdělávacího centra Zoo Hodonín

Zájemci pište na email:  info@helpforjungle.com, do předmětu uveďte SEMINÁŘ

 

 DOBROVOLNICTVÍ

Dobrovolníky hledáme neustále, možností jak se zapojit je několik. Pomáhat můžete v ČR i v zahraničí. V ČR můžete pomoci například s překlady textů nebo grafickým zpracováním. Máte vlastní nápady? Napište nám. Do zahraničí můžete vyjet jako dobrovolník na několik měsíců nebo pomoci krátkodobě. Neplatí se žádné poplatky, dobrovolník si hradí letenku a vlastní náklady na pobyt.

Co vám to přinese?

Důvodům proč se stát dobrovolníky je celá řada. Ačkoliv nedostávají dobrovolníci za svou práci žádnou finanční odměnu, může vám tato činnost přinést například osobní rozvoj, zkušenosti, odbornou praxi, kterou můžete zahrnout do životopisu, možnost vyzkoušet si nové výzvy, radost z toho, že člověk pomáhá svému okolí. Díky dobrovolnictví v zahraničí můžete navázat přátelství a kontakty s lidmi z celého světa, cestovat, poznat nové zajímavé místa, místní kulturu a proniknout  do skutečného života místních. Můžete rozvíjet své jazykové schopnosti anebo načerpat zkušenosti, které budete moci využít také v rámci svého profesního uplatnění.

Jak se stát dobrovolníkem?

Nejprve si odpovězte na tyto dotazy:  Kolik času tomu mohu věnovat? Co umím, co mohu nabídnout? V jaké oblasti chci pomáhat? Jakou činnost chci dělat? Kde chci pomáhat – v ČR nebo v zahraničí?

Pokud máte zájem o dobrovolnictví v Indonésii, prohlídněte si jednotlivé kategorie uvedené níže. Kontaktujte nás emailem na adresu info@helpforjungle.com a uveďte do předmětu, o jaký druh dobrovolnictví máte zájem (např. workcamp…)

                                          

 

 

 

 

DOBROVOLNICTVÍ v ČR

 

V roce 2018 budeme potřebovat pomoci především s přípravou kampaně Responsible travel, konkrétně:

-vytváření textů, letáků, prezentací, vzdělávacích materiálů

-oslovování turistů, šíření na sociálních mediiích

-realizace výukových programů, přednášek a školení

-fundraising kampaně

 

Obecně nám můžete celoročně pomoci v  České republice  s těmito aktivitami:

-tvorba výukových programů a přednášek  pro ČR i Indonésii

-lektorování výukových programů a přednášek 

-grafické a výtvarné práce

-fundraising

-organizace dobrovolnických workcampů a pobytu MATAKU

-překlady textů

 

Máte vlastní nápady s čím pomoci? Napište nám.

 

DOBROVOLNICTVÍ v INDONÉSII

 

 

Všechny zahraniční dobrovolnické aktivity probíhají  v současné době v severní části ostrova Sumatra.
 
A) Dlouhodobé dobrovolnictví

 

 

Pracovní činnost dobrovolníka je v porovnání s krátkodobými druhy dobrovolnických programů více specializovaná, a na dobrovolníka jsou proto kladeny i vyšší požadavky.

Jedná se o výuku angličtiny ve výukovém centru se zaměřením na environmentální výchovu.

Podmínky:
Minimálně 2 měsíční pobyt, dobrá znalost angličtiny, samostatnost a schopnost připravovat a vést výuku. Dobrovolníci procházejí vstupním pohovorem. Kratší pobyt je umožněn ve vyjimečných případech, po dohodě v případě, že není v tuto dobu jiný zájemce s možností dlouhodobého pobytu
Toto britské výukové centrum se nachází v malé vesnici na kraji národního parku. Ubytování a stravu  zajišťuje  centrum (za režijní poplatek, který se platí přímo škole , 150 liber měsíčně). Výuka probíhá cca 4 hodiny denně, 5 dní v týdnu, zbytek času máte volný a můžete ho využít k výletům po okolí a poznávání místní kultury. Přímo v centru vám pomohou domluvit a vybrat volnočasové aktivity, doporučí průvodce.

Postup:

Pošlete nám svůj životopis a krátký motivační dopis v anglickém jazyce (do předmětu napište „Long term volunteereng“ na adresu info@helpforjungle.com. Kontaktujeme vás a projdeme společně základní informace. Poté pošleme vaše údaje partnerské organizaci. Během pohovoru s partnerskou organizací si její zástupci prověří vaši znalost angličtiny a rozhodnou o přijetí. V případě přijetí vám pomůžeme s vyřízením formalit a přípravou na cestu.

B) Krátkodobé dobrovolnictví

Nemáte časové možnosti vydat se dobrovolničit na několik měsíců, ale přesto byste chtěli pomoci? Cestujete po Indonésii a dobrovolnictví si chcete vyzkoušet? je pro vás ideální krátkodobé dobrovolnictví.

Jde především o manuální práci a  pomoc při rozvoji vzdělávacího centra a ekozemědělství.

Požadavky a podmínky:

Doporučuje se alespoň komunikativní znalost angličtiny. Zúčastnit se můžete celoročně, zprostředkujeme vám kontakty a informace. Délka pobytu je libovolná, můžete se zapojit i jen na několik dní při své cestě po Indonésii. Pracuje se většinou pár hodin denně, podle domluvy a vašich časových možností. Platíte si vlastní náklady, tak jako běžný turista, máte ale možnost bydlet přímo u místních lidí, kde je možnost i stravy  Hlavně vás ale nechají nahlédnout do svých životů, což se vám jako běžnému turistovi jen tak nepodaří. 

C) workcamp

Dobrovolnický program určeny pro menší skupinu lidí (max.8).  Jedná se především o  environmentální výchovu a  přírodovědné aktivity pro děti.  Dále pomoc se vzdělávacími aktivitami pro turisty a místní průvodce.  Dobrovolnická činnost je přibližně 4 hodiny aktivní činnosti  + 1-2 hodiny přípravné aktivity (pondělí -pátek). Zbytek času můžete věnovat poznávání okolí a místní kultury. Po domluvě můžeme vyrazit na společné výlety.

Každý účastník si platí vlastní náklady. Týdenní náklady na ubytování jsou přibližně 500Kč a na  stravu 1000-2000Kč (v závislosti na náročnosti strávníka 🙂 

Pomůžeme vám s vyřízením letenek a všech potřebných  věcí na cestu. Podrobný seznam a informace vám zašleme do emailu.

Pro účastníky je povinné zúčastnit se přípravného setkání, kde budeme společně připravovat některé aktivity (termín bude upřesněn po dohodě s účastníky).

Vyplněnou přihlášku zašlete na : info@helpforjungle.com

D) Další možnosti

  

Fundraising pobyt MATAKU

Prožitkový pobyt, při kterém máte možnost poznat místní přírodu a kulturu nejen jako běžní turisté, čekají vás treky do džungle a spousta aktivit s místními lidmi. Nahlédnete také do jednotlivých projektů a vyzkoušíte si dobrovolnictví. Máte také možnost si některý z projektů vybrat a zůstat zde po skočení pobytu jako dobrovolník. Výtěžek z pobytu je navíc věnován na jednotlivé projekty na místě. 

Bližší info v sekci MATAKU